
Екипът на Telegram отказа на руските власти това което разреши на властите в Иран и на властите в Индонезия, постъпвайки, като Apple в САЩ, които не разрешиха на американското ФБР това, което разрешават на властите в други държави.

През септември 2015 г. в отговор на въпрос относно използването на Telegram от Ислямска държава (ISIS) Павел Дуров заяви "Мисля, че в крайна сметка неприкосновеността на личния живот и правото ни на неприкосновеност са по-важни от тероризма'' и че ''искането за ограничаване на приложението'' било ''ограничения на свободата на словото и изразяването на алтернативни мнения''.
Роскомнадзор обяви, че ще блокира сървъри на Google и Amazon, за да изпълни съдебното решение за блокиране на Telegram Messenger. Преди дни руски съд блокира достъпа до любимия на терористите Telegram. Съдът в Москва се произнесе по иска на руския регулатор Роскомнадзор и нареди да бъде блокиран достъпът до Телеграм в Русия, след като компанията отказа да предостави на Федералната служба за сигурност ключовете за дешифриране на съобщенията на потребителите.

На 20 март Роскомнадзор даде на Telegram 15 дни, за да предостави своите ключове за дешифриране. Роскомнадзор заяви, че информацията, разпространявана от Telegram Messenger, може да съдържа данни, използвани от терористични и екстремистки организации и изтъкна, че това представлява заплаха за Руската федерация.
Искът на Роскомнадзор бе разгледан за 20 минути, а 40 минути по-късно съдийката се произнесе с решение.

Пазар на робини в Telegram. Тук се продава отвлечено в Северен Ирак 12-годишно момиче язидка, на цена от $ 12 500
Голяма част от бойците на Ислямска държава са и бяха от Кавказкия регион, а много от тях засега успешно избягват руските служби в страната и чужбина, но според адвоката на Telegram ''Това решение приближава Русия към страни, където омразата тържествува, където режат глави и се води война срещу прогреса и свободата''.

Продажба на друга робиня в приложението
Приложението, ползвано от 200 млн. потребители в цял свят, предлага висока поверителност и най-използваното приложение от ''Ислямска държава'', Ал Кайда и стотици други терористични организации в Сирия, Ирак, САЩ, Русия, Франция, Алжир, Тунис, Либия, Германия, Босна и Херцеговина, Филипините, Малайзия, Мароко и други, като по него и чрез него, освен организиране на терористична дейност (като един от атентатите във Франция) се извършваше и все още се извършва търговия с пленени и заробени и жени и деца, от терористите. Екипът на Telegram е базиран в Дубай.

Според закона против робството в Англия, от началото на 19 век, търговията с роби е приравнена към пиратството и подлежи на смъртно наказание. Собственикът на кораб превозващ роби, дори да заяви, че не знае за робите (няма как да не знае), попада под ударите на закона като роботърговец, а корабът му се конфискува, изгаря или потапя.
През август 2015 г. иранските власти заявиха, че Telegram са се съгласили да ограничат някои свои услуги по искане на иранското правителство. От Telegram направиха същото и за властите в Индонезия, които бяха блокирали приложението, което според думите им се използва за насърчаване на радикализма, тероризма, омразата, атентати срещу мирни граждани и друга пропаганда противна на индонезийските закони и разпоредби за борба с тероризма. Telegram са забранени изцяло в Китай, Пакистан и Бахрейн.

ПЕРСОНАЛНИ ИНВЕСТИЦИИ, ИНВЕСТИЦИОННИ СТРАТЕГИИ, ПАРИ |