Инвестиции, Бизнес, Пари, Финансови и Стокови пазари, Инвестиционни стратегии, Търговия с деривати, Борсови операции, Банки, Лихви, Forex, Stock, Bonds, Futures, Options, Excange, Hedge, Real estate, Optimization Company

 

 
Рейтинг: 3.00
(556)
ПЕРСОНАЛНИ ИНВЕСТИЦИИ, ИНВЕСТИЦИОННИ СТРАТЕГИИ, ПАРИ
☞ Публикации
Последни новини


Инвестиционни консултации Новини Фиксиране на лихви по кредити и лихви по депозити

☞ Архив: Публикации / Видове трейдъри

Видове трейдъри
04.02.06 18:27

Автор: Джейсън ван Бергер

Видове трейдъри

Когато търгуват на финансовите пазари, професионалистите възприемат един от няколкото типа на търгуване и остават верни само на този стил


Това е важен момент тъй като трейдърите биват постоянно обърквани от множеството коментари относно пазара и противоречащите си стилове на търговия. Трейдърите трябва сами да търсят и да намерят своето съвършенство. препоръчителни са известна доза експерименти в началото на кариерата на трейдър, но ако се отклоните от веднъж намерената точна стратегия за Вас, това може да се окаже пагубно за капитала Ви.

Някои от първите решения, които трябва да направите, е да установите къде е Вашата ниша и какъв трейдър искате да бъдете. Има поне пет различни стила за търгуване на акции и валута, всеки от които няма нищо общо с другите. Стилът, който изберете ще отразява Вашите интелектуални способности, Вашите разбирания за различните аспекти на пазарните операции и Вашия темперамент.

Основни стилове на търговия са следните:

  1. Скалпиране - Скалперът е индивидуалист, който прави дузини или стотици сделки на ден, като по този начин цели да "скалпира" малка печалба от всяка сделка като прескача спреда.
     
  2. Моментна търговия - Моментните трейдъри търсят акции, които се движат сериозно в една посока при висок обем на търговия и се опитват да "хванат влака" за дадения момент и да извлекат желаната печалба.
     
  3. Технически анализатори - те са обзети от мисълта за графики и диаграми, гледайки линии на трендове върху графиките като по този начин могат да открият сигнали за покупка или продажба.
     
  4. Фундаменталисти - Те търгуват като се основават на фундаменталния анализ - корпоративни събития, каквито са очаквани и актуални отчети за печалбата, сплитове, реорганизации, постижения на компанията.
     
  5. Изчакващи трейдъри - Те са истински фундаменталисти, които задържат позициите си за повече от един ден. Повечето фундаменталисти в действителност изчакват, защото промените в корпоративната политика на компанията имат нужда от няколко дни или дори седмици, в който период да предизвикат достатъчно движение в цената, което да донесе прилична печалба.

Новаците в търговията трябва да експериментират с всяка от тези техники, но в крайна сметка трябва да се позиционират само на една от тях, за да нагодят своите инвестиционни познания и опит със стил, на който могат да посветят повече време, образование и практика.

 

Дир ID: 
Парола: Забравена парола
  Нов потребител

0.1191