Инвестиции, Бизнес, Пари, Финансови и Стокови пазари, Инвестиционни стратегии, Търговия с деривати, Борсови операции, Банки, Лихви, Forex, Stock, Bonds, Futures, Options, Excange, Hedge, Real estate, Optimization Company

 

 
Рейтинг: 3.00
(556)
ПЕРСОНАЛНИ ИНВЕСТИЦИИ, ИНВЕСТИЦИОННИ СТРАТЕГИИ, ПАРИ
☞ Публикации
Последни новини


Инвестиционни консултации Новини Фиксиране на лихви по кредити и лихви по депозити

☞ Публикации / Банките рано или късно ще калкулират бюрокрацията и глобите

Банките рано или късно ще калкулират бюрокрацията и глобите
04.03.17 15:36

Автор: Boston Consulting Group (BCG) и Heritage Foundation
Банките рано или късно ще калкулират бюрокрацията и глобите

Банките ще калкулират бюрокрацията и глобите си върху клиентите или ще насочат парите си в други посоки



Правилата, въведени след атентатите на 11 септември 2001 г. и затегнати при управлението на Барак Обама, не само не са ефективни, но пречат


Регулациите трябва се възприемат като постоянно повишение на морското ниво, не просто прилив, който ще премине, или цунами, което ще се оттегли. Броят на регулаторните промени, които банките трябва да следят ежедневно, се е качил 3 пъти от 2011 г. насам до средно 200 корекции на ден.

С развитието на регулациите върху поведението глобите и наказанията, заедно със свързаните правни и съдебни разноски, ще продължат да съществуват като разходи за правене на бизнес за банките. Развитието на регулациите се отразява върху поведението, глобите и наказанията на банките, а свързаните с това правни и съдебни разноски ще продължат да съществуват като разходи. Управляването на тези разходи ще остане основна задача за банките. Големите банки са платили на глобално ниво глоби на обща стойност $ 321 млрд. от 2008 г. Тази сума е на път да нарасне през следващите години, тъй като регулаторите в Европа и Азия настигат по-агресивните си колеги в САЩ, които са наложили по-голямата част от глобите, отбелязва компанията в седмото си годишно проучване на индустрията. Банките са платили $ 42 млрд. глоби само през 2016 г. Всички банки в САЩ са имали проблеми с регулаторните органи, които следят за пране на пари и други забранени дейности. Първоначално банките са били подложени на рекорден брой глоби, защото не са изпращали въпросните доклади за съмнителна активност по някои сметки, а след глобите са станали хиперактивни, за да не бъдат наказвани отново. 

През 2013 г. броят на докладите, изпратени към регулаторните органи, е бил 669 000, а през 2016 г. - почти 1 000 000. Обработването и изпращането на подобен брой документи струва над $ 8 млрд. на година, както и стотици хиляди загубени работни часове. Това обаче въобще не е довело до никакъв спад на прането на пари, а само е натоварило банките с нови разходи и е създало нова, още по-голяма държавна администрация по регулациите.



ПЕРСОНАЛНИ ИНВЕСТИЦИИ, ИНВЕСТИЦИОННИ СТРАТЕГИИ, ПАРИ
Дир ID: 
Парола: Забравена парола
  Нов потребител

0.1053